Etapy budowy

1. Wybór działki - to pierwszy etap budowy Twojego domu. Lokalizacja działki jest szalenie istotna gdyż w znacznym stopniu może wpływać na przyszłe koszty związane z dojazdami do pracy czy w czasie podwożenia dzieci do szkoły. Równie ważne jest także sprawdzenie czy na wybranej działce wogóle będzie można coś wybudować. W tym celu należy zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenu.Gdy okaże się że działka jest wolna od wszelkich wad, można dokonać jej zakupu. Ta czynność kończy pierwszy etap budowy.

2. Wybór projektu - wbrew pozorom wybór odpowiedniego dla Nas projektu może przysparzać wielu problemów. Jednak firma Canada System zapewnia pomoc również w tym względzie. W naszej bazie projektowej znajdują się tysiące różnych projektów do wyboru, o różnych wielkościach i konfiguracjach. Jeśli jednak żaden projekt z Naszej bazy nie będzie spełniał Państwa oczekiwać, możemy się odwołać do Naszego archiwum. W archiwum posiadami setki zrealizowanych już projektów. Część z nich wybierana była kilkakrotnie przez Naszych klientów, dlatego być może w Naszych zasobach archiwalnych znajdziecie Państwo projekt dla siebie.

3. Wybór dekoracji i opcji wykończenia domu - to jak będzie prezentował się dom, w dużej mierze uzależnione jest od rodzaju dekoracji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Przygotowaliśmy dla Państwa szereg różnych dekoracji i materiałów wykończeniowych do wyboru. Różne kolory pokrycia dachu, farby elewacyjne czy kolor orynnowania to tylko kilka przykładów dekoracji o którego wyborze decydujecie Państwo sami. Wszelkie rodzaje dekoracji wraz z numerami katalogowymi stanowią odrębny załącznik podpisywanej umowy.

4. Przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę - ten etap zabiera najwięcej czasu. Przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę jest najważniejszą czynnością przed rozpoczęciem prac montażowych. Oprócz 4 egzemplarzy projektu potrzebny jest również szereg dokumentów wymaganych przez różne urzędy, które są przygotowywane przez Naszą firmę.

5. Uzyskanie pozwolenia na budowę - zaraz po uzyskaniu pozwolenia na budowę w fabryce przygotowywane są modularne elementy Twojego domu. Równocześnie przygotowywanw są wszelkie materiały niezbędne do szybkiego rozpoczęcia i zakończenia prac konstrukcyjnych.

6. Wykonanie stanu „zero”- jest to jeden z najważniejszych etapów budowy. Właśnie fundamenty będą przyjmować największe obciążenie wynikające z ciężaru budynku dlatego też ich prawidłowe wykonanie rzutuje na wykonywanie dlaszych prac konstrukcyjnych.

7. Montaż konstrukcji - kiedy fundamenty są już gotowe, wówczas można przystąpić do montażu szkieletu budynku. Proces ten trwa dość krótko ponieważ produkowane przez Nas domy przyjeżdzają na plac budowy w formie modułów. Taki sposób budowania skraca czas budowy nawet o kilka tygodni.

8. Stan zewnętrzny zamknięty - stan zewnętrzny zamnknięty obejmuje wykończenie budynku od zewnątrz wraz z wszelkimi dekoracjami. dowiedz się więcej >>

9. Prace wewnętrzne - prace wewnętrzne obejmują m.in. izolacje, intstalacje, ścianki działowe, parapety wewnętrzne i inne. dowiedz się więcej >>

10. Przeprowadzka do Twojego domu - ten ostatni etap nie wymaga chyba komentarza. Jest to najprzyjemniejsza część całej budowy więcząca wielomiesięczne przygotowania oraz wielotygodniowe prace budowlane.

Przy nieustannie rosnących cenach ropy na świecie firma Canada System utrzymuje politykę dostarczania materiałów „just in time” przy konstrukcji Twojego domu. Pozwala to zmniejszyć koszty transportu a tym samym skrócić czas montażu nawet o 15%. Przy wyborze materiałów kierujemy się selektywnością produktów. Kiedy nie odpowiadają one naszym wymaganiom jakościowym, zostają one odesłane do dostawcy.
 

Przykładowa realizacja:
Dom w systemie kanadyjskim - Gryfino

Canada System - Domy kanadyjskie

Przed wizytą w biurze, prosimy o kontakt telefoniczny, lub mailowy:

Tel. +48 601 823 510
e-mail ogólny: biuro@canadasystem.pl
ul. Południowa 25B - II piętro, pok. 227
71-001 SZCZECIN

Dział techniczny, termowizja i zamówienia specjalne:
tel. +48 731 823 510
wieslaw@canadasystem.pl